english version
Perník Janoš na facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

PARDUBICKÝ PERNÍK PAVEL JANOŠ

Napsali o nás

SLAVNOSTI PERNÍKU

Pardubice jsou samozřejmě hlavním evropským městem perníku. Vždy zde byl perník oslavován a prezentován jak na městském festivalu, tak na Pernštýnské noci, což je folklórní zábavná noc v centru Pardubic. Také součástí výstavy Gastro Pardubice je již několik let prezentace perníku. Perník je tradiční, oblíbený a žádaný dárek jak pro turisty a návštěvníky města, tak pro oficiální hosty z celého světa.

Pavel Janoš, čerstvý nositel titulu Živnostník roku 2013 Pardubického krajeJen jedno v Pardubicích chybělo! A to, samostatné SLAVNOSTI PERNÍKU, které již druhým rokem, vždy 8. května, pořádá agentura Tradice ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic. Je to velmi příjemná a zábavná akce v krásném prostředí pardubického zámku. Za symbolickou cenu si můžete prohlédnout všechny prostory a sbírky zámeckého muzea a k tomu shlédnout mnoho tanečních a hudebních vystoupení.

Také děti si přijdou na své, neboť pohádka O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE se pro velký zájem hraje nejméně třikrát za den. Po pohádce může přijít na řadu loupání medových perníčků z perníkové chaloupky. Dále jsou zde k vidění práce téměř dvou desítek perníkářek z celé republiky, které nejen nabízejí na jarmarku na velkém nádvoří své voňavé výrobky k prodeji, ale také soutěží o titul KRÁLOVNA PERNÍKU. Soutěžní výrobky jsou vystaveny v historickém rytířském sále zámku. Soutěž je přísně anonymní a o výsledku rozhodují diváci svými hlasy.

V loňském prvním ročníku se soutěžilo o to, která perníkářka ozdobí nejkrásnější perníkové srdce. Divákům nejvíce líbilo čistě ozdobené hnědobílé srdce s motivem pardubického zámku. Vítězkou a KRÁLOVNOU PERNÍKU 2001 se stala paní Jana Sirůčková z Pardubic. Letošní téma bylo - perníkové figury pohádkového Jeníčka a Mařenky, které precizně a nejlíbivěji zpracovala paní Marie Jurenková také z Pardubic. Z rukou primátora převzala tedy titul KRÁLOVNA PERNÍKU 2002.

Zajímavostí je, že obě královny, jak letošní, tak loňská, jsou z firmy pana Pavla Janoše, a tak si vládu předávaly blízké spolupracovnice. V průběhu slavností se zapisovali všichni Jeníčkové a Mařenky do Perníkové matriky a každý dostal medový perníček. Poměrně vysoká návštěvnost svědčí o tom, že se pardubické Slavnosti perníku stanou oblíbenou tradicí.

Pardubičtí se těší, že se přijedete na příští slavnosti podívat i vy !!!

KRÁLOVNA PERNÍKU 2002

Marie JURENKOVÁ z Pardubic se stala Královnou perníku pro rok 2002. Celý život se věnuje ručním pracím, malování, modelování a už mnoho let je jejím zaměstnáním a koníčkem zároveň, zdobení perníku.
Letošní téma - postavy Jeníčka a Mařenky - zpracovala v moderním pojetí velice pracnou technikou. Přípravě soutěžního exponátu se věnovala téměř celý týden.

Aktuální články